Hosting, czyli miejsce dla twojego bloga

hosting, jak założyć blog

Hosting, czyli ktoś musi zapewnić twojej stronie stałą obecność w internecie.
Mówiąc najkrócej. Gdzieś te strony, zdjęcia, pliki muszą się znajdować by były dostępne w internecie. Wynajmujesz miejsce na serwerze, korzystasz z jego transferów, wydajności i zasobów, które zapewniają stałą dostępność twojej strony dla odwiedzających.

W informacjach twojej domeny u rejestratora są zawarte dane, pozwalające dotrzeć do serwera na którym znajduje się strona. Dzięki temu jest widoczna. Przy zmianie hostingu, zmieniasz również te dane, po to by kierowały do nowego dostawcy hostingu.
Jeżeli kupisz domenę i hosting w jednym miejscu to często nie musisz robić tych wszystkich ustawień. Masz to automatycznie.

Jaki hosting warto wybrać na początek?

Taki który zapewni promocyjną ofertę opłaty za domenę w pierwszym roku, dobrą cenę odnowienia domeny w latach następnych, no i oczywiście dobrą ofertę właśnie na sam hosting.

Można spędzić trochę czasu na wyszukaniu promocji na domenę i hosting w pierwszym roku. Ale od razu warto patrzeć na koszty odnowienia domeny i hostingu w latach następnych. Można, ale warto się liczyć z powodów kosztów w latach po promocji z potrzebą szukania nowego hostingu, przeniesienia i domeny, plików… To nie jest skomplikowane. Ale.. jeżeli wolisz się skupić na rozwijaniu bloga, strony to wybierz hosting z którego chcesz korzystać dłużej.

Chcę pokazać najkrótszą, najprostszą drogę to uruchomienia własnej strony, bloga minimalizując kwestie techniczne. A skupić się na uruchomieniu strony. Odkładam wszelkie zawiłości i definicje techniczne, bo nie jest to wykład lecz poradnik praktyczny.

A dlaczego WordPress?

Scroll to Top