Dlaczego WordPress?

Dlaczego Wordpress

Jeżeli masz jakieś wcześniejsze doświadczenia w WordPressie, czy znasz opinie na temat WordPressa z lat wcześniejszych to odłóż je na półkę. Są nieaktualne. WordPress roku 2022 to nowe możliwości, łatwość pisania i formatowania stron i wpisów. Witaj w świecie Gutenberga.

WordPress to najpopularniejszy system do zarządzania treścią. Korzystają z niego miliony użytkowników. I ci wielcy z dużymi serwisami. Jak Biały Dom https://www.whitehouse.gov/, strona Szwecji https://sweden.se/ Voque https://www.vogue.com/, Microsoft News Center https://news.microsoft.com/ … i miliony blogerów, firm ze swoimi stronami i sklepami.
Wielu użytkowników to ciągłe aktualizacje, dbanie o bezpieczeństwo, pojawianie się coraz to nowych dodatków (czyli wtyczek) dających nowe możliwości. To ciągle nowe motywy dające szansę na budowanie indywidualnego wyglądu bloga, strony czy sklepu.
Rozwiązania bezpłatne jak sam WP, tysiące wtyczek i motywów. I płatne rozbudowane wersje Pro wielu wtyczek i motywów.

Łatwe pisanie. Łatwa edycja.

Elementem WordPressa odpowiedzialnym za łatwość edycji jest Gutenberg. Oczywiście nie Johannes Gutenberg wynalazca ruchomej czcionki drukarskiej. Nazwę Gutenberg nosi edytor tekstu w WordPressie. Po wielu różnych zmianach i ulepszeniach naprawdę daje możliwość łatwego przygotowania wpisów i stron.

Przygotowuję teksty korzystając ze zwykłego edytora tekstowego np takiego jak notatnik czy Keep. I po prostu wklejam tekst do Gutenberga. Dodaję zdjęcie. Formatuję. Wpis gotowy:

Oczywiście warto zadbać o SEO (Search Engine Optimization) czyli optymalizację pod wyszukiwarki internetowe. Ale o tym przy innej okazji

Chcesz założyć szybko własnego bloga, stronę?

Scroll to Top