Dlaczego warto założyć stronę, bloga?

Czy wiesz, że z dobrą ofertą hostingu i zakupu domeny możesz założyć stronę internetową czy bloga, inwestując mniej niż 100 zł?
A jeżeli chcesz przetestować swoje chęci, to znajdziesz i hostingi z bezpłatnym 7-14 dniowym testem.

Media społecznościowe czy strona?

W mediach społecznościowych jesteś na „swoim” profilu. A naprawdę twoja obecność, twoje treści, profil, socialmediowa strona, jest uzależniona od ciągle zmieniających się zasad czy reguł biznesowych właściciela. Dziś jesteś, jutro może się okazać, że zmiana reguł gry dewastuje twoje plany. Albo blokada, utrata dostępu, ban, niweczy wysiłek miesięcy czy lat. To się zdarza.

Na swojej stronie internetowej, blogu, pod własnym adresem jesteś w swoim „internetowym” domu. Tu ty decydujesz co i kiedy publikujesz. Treści twojej strony, z bloga masz na tak długo jak zechcesz.
I zawsze wpisy mogą być podstawą, inspiracją i bazą do publikacji w mediach społecznościowych. I zachętą… do zapraszania na Twoją stronę. Do kontaktów z tobą, do twojego mailingu. I twoje kontakty nie są uzależnione od woli właściciela medium społecznościowego i od jego przyzwolenia na istnienie twojego profilu, czy strony. Założysz stronę, budujesz niezależność.

Na swojej stronie internetowej jesteś u siebie. W swoim centrum zarządzania. Ty tu rządzisz.

Content is King, treść jest najważniejsza.

Czy to Social media, film, czy strona to i tak najważniejsza jest i będzie treść, przekaz. Treść ze swojej strony, skróconą czy zmodyfikowaną, zaadaptowaną możesz przedstawiać w różnych miejscach. W różnych mediach społecznościowych.
Sztuką znaleźć metodę, by to automatyzować. Upraszczać. I robić to tak by angażować tylko niezbędne minimum czasu. To jest możliwe.

Warto poświęcać czas na tworzenie angażującego przekazu, interesujących treści. A nie na szukanie kolejnych sposobów do publikacji w kolejnym medium społecznościowym.

Oprzyj swoją markę na stronie

Jeszcze rok, dwa temu założenie własnej strony wielu wydawało się skomplikowane, trudne. Istotny przełom w łatwości kreowania stron nastąpił w WordPressie z chwilą pojawienia się nowego edytora Gutenberg. Dlaczego piszę o WordPressie? Bo jest powszechny. I korzystają z niego miliony by założyć strony i swoje blogi. 43% wszystkich stron internetowych korzysta w WordPressa !

Edycja i formatowanie tekstu stało się znacznie łatwiejsze dla osób które mówią o sobie, że są „nietechniczne”.
A korzystając z opcji części hostingów automatycznej instalacji WordPressa nie musisz wchodzić w techniczne zagadnienia instalacyjne. Dodajesz i dostosowujesz wybrany motyw. A przy niektórych motywach masz dodatkową możliwość korzystania z gotowych szablonów stron. Których wygląd dostosowujesz do własnych potrzeb. I nie potrzebujesz do tego znajomości kodu czy html lub css. Łatwiej założyć stronę. Łatwiej założyć bloga.

Scroll to Top