Bloki, czyli strona z klocków

Czym są bloki?

To jak budowa strony, wpisu z klocków, block-ów. Bloki to gotowe elementy funkcjonalne które możemy wykorzystać przy tworzeniu stron i wpisów: akapit, nagłówek, cytat, galeria zdjęć, przycisk, info box, call to action, post grid, blok formularza, blok układu zdjęcia z tekstem… I wiele innych dostarczanych z instalacją WordPressa i przez niezależnych autorów. Klikasz i masz. Nie tworzysz kodu HTML. Korzystasz z gotowych klocków, bloków z których budujesz stronę.
Mamy do dyspozycji bloki standardowe towarzyszące edytorowi blokowemu. I bloki niezależnych twórców. Może chcesz zobaczyć jak dużo różnorodnych bloków jest już dostępnych?

By zbudować atrakcyjny wygląd strony czy wpisu nie potrzebujesz wiedzy technicznej. Wybierasz odpowiednie do potrzeb bloki i budujesz wygląd strony wypełniając je swoimi treściami i zdjęciami. Modyfikujesz parametry w wygodnym, intuicyjnym panelu bocznym.
Zapis. Publikacja. Gotowe

bloki okładka
bloki galeria
bloki nagłówek
bloki lista
boki - tekst i grafika

Do chwili pojawienia się edytora blokowego Gutenberg kreowanie atrakcyjnych wizualnie stron i wpisów w WordPressie nie było łatwe. Takie możliwości dawało korzystanie z kreatorów stron np. takich jak Elementor, Divi, Beaver Builder, Website Builder itp. Gdy projekt edytora blokowego „dojrzał” i powiększyła się liczba bloków o różnorodnych funkcjach, możliwości kreacji wizualnej stron są znacznie większe. I atrakcyjne strony mogą powstawać już tylko w oparciu o edytor blokowy i dostępne bloki. A łatwość korzystania z bloków, to szansa na samodzielne budowanie stron dla osób „nietechnicznych”. Liczba i różnorodność bloków ciągle się powiększa.

Spectra

Twórcy motywu Astra są również autorami zestawu bloków pod nazwą Ultimate Addons for Gutenberg. Teraz to już nie tylko bloki. W tej chwili możliwości zostały tak rozbudowane, że już pod nową nazwą Spectra i znacznie rozbudowanymi możliwościami funkcjonują teraz jako kreator stron, który rozszerza funkcje domyślnego edytora WordPressa.
Spectra współpracuje z natywnym edytorem WordPress bez zależności od kodu zewnętrznego. Integruje się z edytorem blokowym, dzięki czemu jest super intuicyjnym kreatorem stron internetowych.
I ma w zestawie 28 bloków rozwijających funkcjonalności edytora blokowego.

bloki Spectra
Scroll to Top