Kreowanie strony

kreowanie strony

Kreowanie wyglądu i treści strony.

WordPress już działa. Za wygląd strony odpowiada standardowy motyw instalowany automatycznie. Lub ten zainstalowany już przez ciebie. Jeżeli nie, to może właśnie czas na wybór motywu dla swojego serwisu. O najpopularniejszych dedykowanych edytorowi blokowemu już wspominałem.

Możesz przyjąć różne sposoby nauczenia się korzystania z edytora blokowego i wykreowania swojej strony. Chociażby takie:

Instalacja motywu i poznanie opcji konfiguracji

Instalacja motywu i poznanie opcji Dostosuj motywu oraz możliwościami bloków i edytora blokowego. A następnie tworzenie wyglądu strony od początku lub na podstawie zaimportowanych szablonów. Taka kolejność pozwala na poznanie możliwości konfiguracyjnych motywu przed rozpoczęciem kreowania wyglądu strony. Jednak bez opublikowania kilku wpisów i stron trudno będzie ocenić zmiany wizualne wprowadzane w opcjach motywu.

Instalacja motywu + import gotowych szablonów

instalacja motywu i import gotowych szablonów na podstawie których budujesz wygląd własnej strony. Podstawą jest wybór motywu którego twórcy przygotowali również gotowe szablony stron. Chyba szybsza droga do przygotowania wizualnego swojej strony. W przypadku Astra mamy do dyspozycji wiele gotowych szablonów stron dedykowanych edytorowi blokowemu, które możesz zaadaptować i modyfikować do swoich potrzeb. Z funkcjami Dostosuj motywu zapoznasz się w trakcie prac nad zmianami. A z możliwościami edytora blokowego i bloków podczas edycji poszczególnych szablonów. Instalowany szablon „nadpisuje” dotychczasowe ustawienia motywu.
Więc wcześniejsze eksperymenty z ustawienia wyglądu zostaną skasowane. Jeżeli w hostingu masz ustawione (na czas prac nad stroną) codzienne kopie zapasowe, to zawsze możesz przywrócić kopię np. z dnia wczorajszego lub wykonanej przed wprowadzeniem zmian.
Po pracach adaptacyjnych zbędne strony i wpisy oraz zdjęcia z importowanego szablonu można po prostu usunąć.

Scroll to Top