Jak znaleźć pomysł na stronę?

Czy widzisz już w wyobraźni swoją własną stronę? A może warto wesprzeć się inspiracjami i wykreować szybciej swoją stronę adaptując dostępne szablony.

Skąd pomysł na stronę? Można oczywiście przygotować wcześniej całość układu, przemyśleć wszystko bardzo dokładnie i przystąpić do kreowania swojej strony budując ją od początku.

A możesz również skorzystać z inspiracji.
I takimi inspiracjami mogą być szablony motywu Astra do WordPressa. Producent motywu Astra przygotował dziesiątki szablonów stron w różnym układzie bloków i funkcji. Ułatwi to każdemu wykreowanie własnego wyglądu strony. Korzystając z takich przykładowych szablonów strony, możesz bez problemu znaleźć rozwiązanie, które byłoby podstawą, bazą do wykreowania twojej własnej strony. Bez problemu taki szablon możesz chociażby ocenić w „podglądzie na żywo„. Zobacz, jak wyglądałby w twoich ulubionych kolorach albo z innymi fontami. Lub też zaimportuj go do własnego testowego WordPressa, nawet z przykładowymi treściami. I wtedy zobacz, jak pasowałby do twojej koncepcji.

Zaadaptujesz go, zmieniając jego układ, kolejność bloków, zawartość, dodając dodatkowe bloki lub usuwając zbędne. Treści przykładowe bez problemu możesz w każdej chwili zastąpić własnymi. Nie jest to wcale pójście na łatwiznę, tylko skorzystanie z pewnych gotowych rozwiązań, które mogą ułatwić tobie przygotowanie w bardzo szybki sposób własnej strony. Kreator stron nazywany Spectra zawiera 28 bloków, układów treści, z których możesz skorzystać dla stworzenia interesującego wyglądu strony. Wygląd zaimportowanego szablonu możesz wzbogacić wstawiając dodatkowe bloki z tego zestawu.

Polubiłem Astrę w czasie poszukiwań nowego motywu. Takiego który zapewni jak najszybsze ładowanie strony. Spodobał mi się nie tylko ze względu na szybkość działania, ale i dlatego, że dostosowanie parametrów wyglądu i kreowanie strony w edytorze blokowym Gutenberg jest bardzo przyjazne.
Tę przyjazność i łatwość korzystania mogę ze spokojem polecać osobom zaczynającym przygodę z tworzeniem swojej strony.

Obejrzyj szablony Astry, przekonaj się czy znajdziesz tam rozwiązanie dla siebie.

Scroll to Top