Instalacja motywu

Napisałem wcześniej, że na testową stronę przygotowałem 3 teksty wpisów + zdjęcia i 1 tekst na stronę. Akurat przygotowałem jakiś tam tekst na stronę „o mnie”.

Dlaczego?
Bo po zainstalowaniu i włączeniu nowego motywu łatwo można ocenić wygląd z ustawieniami jakie wprowadza motyw. Bo z jednym startowym wpisem to trochę mało. Przynajmniej dla mnie. WordPress po jego zainstalowaniu wyświetla najnowsze wpisy. (Kokpit / Ustawienia / Czytanie). Z chwilą utworzenia strony można zmienić stronę główną. W tej chwili są to najnowsze wpisy.

Nowy motyw instalujemy tradycyjnie z kokpitu. Wygląd / Motywy
Można instalować różne motywy i testować wygląd.
Z chwilą zainstalowania i włączenia, kontrolę nad wyglądem strony przejmuje włączony motyw. To co widać poniżej na „wdoniczce” to wygląd po włączeniu Astry. W układzie wyświetlania nowych wpisów.
W oryginalnym „surowym” widoku nie ma loga.

Dostosuj
Spojrzyj na zrzut ekranu menu Motywu. Jedną z pozycji jest Dostosuj.
W tym miejscu rozpoczyna się cała zabawa i przyjemność do dostosowywaniem motywu do swoich preferencji. Kolory, fonty, wielkość czcionki, pasek boczny….

Na kilku następnych zrzutach ekranu widać niektóre z opcji i pod-opcji. Nazwa Dostosuj tej pozycji menu w pełni oddaje jej rolę. W tym miejscu mamy możliwość ustawienia i dopracowania wyglądu naszej strony www. Opcje ustawiane tutaj, są ustawieniami globalnymi. Co znaczy, że wybrane fonty, kolory, układ stron itp. będzie dotyczył wszystkich stron i wpisów. Zmiany dokonane tutaj przekładają się na wygląd globalny, wygląd już opublikowanych wpisów jak i tych które powstaną.
I tak np w głównych ustawieniach wybieramy fonty, kolory, parametry contenera czyli obszaru wyświetlania zawartości.

W Header Builder logo, pozycję menu w nagłówku strony. Jak też i możemy umieścić pewne bloki w pozycjach nad i pod nagłówkiem.
W Footer Builder tworzysz wygląd stopki strony.
W Sidebar wybierasz czy strony, wpisy mają mieć pasek boczny, W Blog określasz wygląd wpisów i archiwum.

Tych pozycji jest znacznie więcej. Dają duże spektrum możliwości kreowania wyglądu twojej strony czy bloga. A wersja Astra Pro ma znacznie więcej opcji konfigurowania i dostosowywania wyglądu.

Budując swoją stronę czy bloga możesz również skorzystać z gotowych szablonów stron.
Zawierają one najczęściej stronę główną , o mnie, kontakt, stronę wpisów i często dodatkowe dotyczące oferty czy usług, w zależności od działalności jakiej dedykowany jest szablon. Po zmianie kolorów, fontów, treści mogą być podstawą do wykreowania własnej strony.

Scroll to Top