Dlaczego Astra?

Do niedawna, tworzenie bardziej rozbudowanego układ strony czy wpisu nie było łatwe. Najlepiej było korzystać z kreatora stron dla WordPressa np. Elementora. Szukałem rozwiązań ułatwiających użytkowanie stron. Może nie dla siebie, ale bardziej dla kogoś kto dostaje przygotowany układ strony. Ma nim zarządzać, zmieniać treść, dodawać wpisy. A jest głównie autorem treści.

Odkąd pojawił się edytor blokowy staje się to prostsze i łatwiejsze. Zarówno strony, jak i wpisy możemy formatować korzystając z coraz większych możliwości bloków.
Dodatkowo gdy korzystamy z kreatora np Elementora i motywu, w chwili chęci przejścia na rozwiązania „Pro” możemy mieć koszt podwójny. Czyli mamy „szansę” stanąć przed dylematem zakupu i kreatora i motywu.

W przypadku tego samego motywu w wersji dla edytora blokowego, mamy jeden wydatek. Na dzień dzisiejszy kreatory mają większe możliwości od bloków. Ale każda nowa edycja edytora blokowego, nowe bloki i wzorce, tę przewagę zmniejsza.

Szukając takich motywów które spełniałyby moje założenia wybrałem do potestowania Neve (bardzo fajne szablony startowe nie wymagające wersji płatnej), Astra, Hestia (autorstwa tej samej firmy co Neve) oraz Zakra.

No i moim subiektywnym wyborem została Astra. Może dlatego, że szybko przyszła chęć na wersję pro. A są możliwości niedrogiego dostępu do licencjonowanego motywu. A i dzięki dostępności motywów startowych łatwo było korzystać z ich elementów do budowania układu stron. Pojawianie się coraz większej listy wzorców, ułatwia autorowi wpisów pracę.

Astra.
Cenię Astrę za przyjazność w użytkowaniu. Widzę jak łatwo korzystają z niej osoby które nie zajmują się budowaniem stron. A są autorami treści. I w łatwy sposób mogą teraz te treści przygotowywać, edytować, wzbogacać wizualnie korzystając z bloków.
Astra to jeden z najczęściej pobieranych motywów WordPress. Uniwersalny motyw z wersja bezpłatną z dużymi możliwościami, jak i premium z dodatkowymi funkcjonalnościami.

34 Best Gutenberg WordPress Themes in 2022

Astra jest doceniana za szybkość, strony będą się szybko ładować i nie będą obciążone nadmiernym kodem. Twórcy Astry udostępniają ponad 180 gotowych do importu startowych rozwiązań stron internetowych! Ponieważ nazywają je Starter Templates, więc można powiedzieć, że są to szablony stron.

Astra - templates

Motyw ma wersje dedykowane kreatorom stron w WordPress – Elementor i Beaver Builder. Jednak namawiam na korzystanie z tych przeznaczonych dla edytora Gutenberg. Wraz z dodatkami do Astry Spectra (do niedawna pod nazwą Ultimate Addons for Gutenberg) rozszerza możliwości motywu o wiele bloków.

Spróbuj, czas na kolejny krok. Zanim wybierzesz i uruchomisz motyw, warto zainstalować kilka podstawowych wtyczek.

Scroll to Top